جهت عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید

هنگام خرید تور گردشگری مراقب این نکات باشید!

احتمالا بسیاری از افراد به علت نداشتن تجربه، گول افراد کلاهبردار زیادی را خورده اند. متاسفانه به علت عدم نظارت درست بر روی سایت های اینترنتی و فروش آنلاین همواره شاهد کلاهبرداری های بیشتری در این قسمت هستیم. ما در این جا قصد داریم تا به برخی از ترفند ها برای جلوگیری از بروز این رخداد های تلخ، اشاره کنیم پس با ما همراه باشید.

از سایت معتبر و شناخته شده خرید کنید

این مطمئنا یکی از مهم ترین فاکتور ها می باشد! افرادی که قصد کلاهبرداری دارند همیشه سعی می کنند تا رضایت های مشتریان قبلی خود را که جعلی هم هستند، به ما نشان داده و جلب اعتماد کنند در حالی که مشخصا تمام این ها با قصد و هدف کلاهبرداری، به شما نزدیک شده اند. اگر قصد خرید دارید حتما از سایت ها و مراجع شناخت شده خرید کنید. اگر هم سایت معتبری سراغ ندارید حتما از اطرافیان و دوستان خود کمک بخواهید. آن هایی که تجربه دارند قطعا کمک بزرگی برای شما محسوب می شوند.

حتما سابقه آژانس را چک کنید! شما می توانید با یک سرچ کوتاه در سایت های فروم و نظرسنجی و نظردهی سابقه آژانس مورد نظر را چک کنید. یکی از معتبر ترین و شنانه شده ترین سایت های نظر سنجی سایت نینی سایت می باشد. شما می توانید هر سوالی که دارید را در این جا مطرح کرده و ظرف مدت کوتاهی از نظرات افراد مختلف با خبر شوید. این سایت مخصوص کمک رسانی در هر زمینه ای می باشد.

جزئیات سفر را جویا شوید

آژانس های مسافرتی قلابی شاید بتوانند با ظاهر خود شمارا فریب دهند اما قطعا نمی تونند باگ خود را در اطلاعات سفر از چشم مخفی کنند. پس حتما به اطلاعات سفر اعم از قیمت آن، هتل محل اقامت و توضیحاتش، آژانس وسایل نقلیه مورد نظر و … حتما توجه کنید. برای مطلع شدن از باگ ها و اشتباهات درون این سایت ها می توانید اطلاعات ریز و درشت آنرا به صورت تک تک، با سایت های معتبر و شناخته شده چک کنید. برای مثال هتل اقامتی اشاره شده را در گوگل سرچ کنید و اطلاعات هتل را با اطلاعاتی که آن آژانس در اختیار شما گذاشته مقایسه کنید. در صورت عدم تطابق حتی در یک مورد جزوی فورا بیخیال آن آژانس شوید! چرا که قطعا قصد آن ها کلاهبرداری و دزدی از شماست.

حتما اطلاعات دیگر را نیز بررسی کنید و از آن ها بخواهید تا توضیحات کامل به شما ارائه دهند. اگر دریافتید که اطلاعات ارائه شده بنظر ناکافی می آیند، مطمئن باشید که آن ها کلاهبردارند. شما میتوانید برای اطلاع از ساعت ترکیه به سایت لحظه آخر مراجعه بفرمایید.

ارسال نظر