جهت عضویت در کانال تلگرام تکتاوب کلیک کنید

وب هاست لینوکس

شاید برای تازه واردها سرویس وب هاستینگ لینوکس بهترین گزینه باشد زیرا قیمت آن کم است و خدماتی که دریافت می کنید در مقایسه با پولی که برای آن می پردازید بسیار مقرون به صرفه است. از آنجا که لینوکس یک سیستم عامل با منبع آزاد است، ارائه دهندگان وب هاستینگ برای استفاده از آن بر روی سرور خود هزینه ای نمی پردازند و این یکی از دلایل مقرون به صرفه بودن هاستینگ لینوکس است؛ از این نکته چنین برمی آید که اکثر اپلیکیشن های طراحی شده برای این سیستم عامل نیز منبع آزاد هستند و بدین ترتیب طراحان خواهند توانست با اضافه کردن ویژگی های دیگر به اپلیکیشن ها، آنها را بسته به نیازشان به خدمت بگیرند. اکثر کمپانی های وب هاستینگ کنترل پنل cPanel را برای مشتریان هاستینگ لینوکس خود انتخاب می کنند که این امر برای شما مفید است زیرا cPanel امکان مدیریت آسان هاستینگ اکانت را برایتان فراهم می کند و برای آن نیاز نیست که فردی باتجربه یا دارای دانش فنی باشید. گزینه مناسب دیگر که بسیاری آنرا با cPanel مقایسه میکنند کنترل پنل دایرکت ادمین DirectAdmin است که البته نیاز به مدیر سرور با تجربه تری در مقایسه با cPanel دارد.

مزایای اصلی انتخاب وب هاست لینوکس چیست؟
1- هزینه: هزینه کم هاستینگ لینوکس برای تازه واردان یا طراحانی که به دنبال فضایی برای آزمایش طرح های جدید می گردند، بسیار مناسب است. دلیل اصلی کم بودن قیمت آن، منبع آزاد بودن لینوکس و در دسترس بودن برنامه های آن است. نکته اینجاست که شما در قبال هزینه کمی که می پردازید خدمات خوبی دریافت می کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید اینست که به دلیل ارزان بون هاستینگ لینوکس، تقریبا همه شرکت ها آن را در سرویس هاستینگ خود ارائه می دهند اما شما باید دقت کنید که ارائه دهنده وب هاستینگ تان به اندازه کافی شما را پشتیبانی می کند.
2- آپتایم (دوره زمانى که در طول ان یک سرور فعال است یا صحیح عمل مى کند یک دوره زمانى که تجهیزات بدون خرابى کار مى کنند): معمولاً خدمات هاست لینوکس نسبت به ویندوز معتبرتر هستند و امکان انجام کارهای بزرگ را برایتان فراهم می کند. اگر شما برای امرار معاش به سایت خود وابسته باشید یا سایت شما برای تجارت تان مهم باشد بیشتر به آپتایم سرویس اهمیت خواهید داد. بنابراین باید از شرکت هاستینگ خود برای تضمین میزان فعالیت سرور اطمینان کافی داشته باشید.
3- ویژگی ها: اکثر کمپانی های وب هاستینگ ویژگیهای اضافی دیگری را در هاستینگ لینوکس خود ارائه می دهند و دلیل آن هم تعداد اپلیکیشن های بیشتر است. برخی از این ویژگی ها عبارتند از: برنامه های ساخت سایت و نصب کننده های خودکار برنامه ها که با استفاده از هر یک از اینها در وقت تان صرفه جویی می شود.

معایب انتخاب هاست لینوکس چیست؟
یکی از مهم ترین معایب آن، این است که هاستینگ لینوکس توسط کمپانی های هاستینگ زیادی ارائه می گردد و این انتخاب یک هاستینگ معتبر که متناسب با نیازهایتان باشد را مشکل می کند. در چنین موقعیتی باید به دنبال شرکت هاستینگی باشید که در درجه اول پشتیبانی و سابقه کافی و سپس خدمات عالی با امنیت بسیار بالا ارائه می دهد.

اگر طراح وب ویندوز هستید، لینوکس نمی تواند وب برنامه هایی که طراحی می کنید را ساپورت کند و شما باید برای رفع نیازهایتان از وب هاستینگ ویندوز استفاده کنید. این بدین دلیل است که طراحان وب ویندوز معمولاً از تکنولوژی هایی مانند ASP.NET و Microsoft SQL Server استفاده می کنند که هر دوی آنها توسط مایکروسافت طراحی می شود و فقط در ویندوز قابل استفاده است.

در نتیجه اگر به دنبال سرویس وب هاستینگ مقرون به صرفه هستید باید بسته وب هاستینگ لینوکس را انتخاب کنید. لینوکس در دسترس تمام انواع وب هاستینگ از قبیل هاستینگ مشترک، سرور مجازی و سرور اختصاصی می باشد.