جهت عضویت در کانال تلگرام تکتاوب کلیک کنید

تحریم موقتی گوگل

آشنایی با تحریم گوگل

چنانچه وب سایت تان رتبه خوبی در Yahoo، MSN، و دیگر موتورهای جستجوگر غیر از گوگل دارد، احتمال زیاد سایت شما دچار تحریم موقتی از طرف گوگل شده است.

تحریم موقتی گوگل چیست؟

مجموعا همه وب سایت هایی که نام دامنه آنها جدید می باشد، به زمانی در حدود 6 تا 8 ماه نیاز دارند تا به رتبه بالا در گوگل برسند.

روند معمول این است که گوگل سایت های نو را طبقه بندی می کند و برای جستجوهای کم اهمییت آماده می کند. در نتیجه صفحات وب سایت بمدت چند ماه در صفحات پایین نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار می گیرد. اگرچه سایت از دید دیگر موتورهای جستجوگر مشکلی ندارد، ولی گوگل آن را نشان نمی دهد. حتی برخی اوقات جستجوی نام شرکت نیز در صفحات پایینی قرار دارد.

چنانچه سایت شما جدید می باشد، از این رفتار گوگل نگران نباشید. شما هیچ کار اشتباهی انجام نداده اید. گوگل ظاهرا سایت های نو را در گردونه قرار نمی دهد. این پدیده تحریم موقتی گوگل نام دارد.

چرا گوگل وب سایت های جدید را لیست نمی کند؟

بنظر می رسد که گوگل از قصد این کار را برای وب سایت های جدید انجام می دهد تا صاحبان وب سایت ها را به ساختن متون به جای ساختن شبکه های کوچک تشویق کند.

بسیاری از صاحبان وب سایت ها تلاش می کنند تا بطور مصنوعی با ساخت شبکه هایی از وب سایت های کوچک با نام های مختلف که به همدیگر لینک خورده اند، تعداد لینک های خود را بالاتر برند. بسیاری از این سایت ها هدفی جز لینک دهی به سایت اصلی را ندارند.

با تاخیر در رتبه دهی به این وب سایت ها، استراتژی شبکه های کوچک برای رسیدن سریع به رتبه های بالا دیگر اثری نخواهد داشت. این تاخیر ممکن است صاحبان وب سایت ها را به تمرکز بر محتوای سایت اصلی شان تشویق کند به جای آنکه وب سایت های کوچک بی مصرفی را بسازند.

برای خروج از تحریم موقتی چه کاری باید کارد؟

چنانچه صاحب وب سایت جدیدی می باشید، خودتان را برای 6 تا 8 ماه تحریم گوگل آماده نمایید. مطالب نو به سایت تان اضافه نمایید، لینک های ورودی به وب سایت تان را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که صفحات وب سایت تان برای گوگل بهینه سازی شده اند.

ضمنا، Yahoo و MSN چنین تاخیری را ندارند. در نتیجه تنها بر روی گوگل تمرکز نکنید و صفحات سایت تان را برای موتورهای جستجوگر دیگر نیز بهینه سازی کنید.

آیا می توان سرعت کل فرایند را افزایش داد؟

به نظر می رسد که راهی وجود ندارد تا بتوان فرایند خروج از تحریم را سرعت بخشید. برخی صاحبان وب سایت ها در اتاق های گفتگوی آنلاین، پیشنهاد می دهند که لینک های ورودی به صفحات مختلف سایت و نه فقط صفحه اصلی، می تواند کمک خوبی باشد.

درصورتیکه سایت IP اختصاصی داشته باشد، می تواند کمک خوبی باشد و همچنین به نظر می رسد لینک از طرف دایرکتوری یاهو موثر باشد. در هر صورت، این تئوری ها هنوز تایید نشده اند.

تحریم موقتی گوگل، تلاش گوگل برای جلوگیری از اسپمرها برای ساختن سایت هایی می باشد که تنها حبابی تو خالی می باشند. گوگل می خواهد وب سایت هایی با کیفیت متون بالا را به صفحات جستجوی خود برگرداند.

 

ارسال نظر