جهت عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید

آرشیو: مقالات آموزشی

raid

آموزش راه اندازی RAID در لینوکس

RAID مخفف Redundant Array of Independent Disks مکانیزمی است که در آن مجموعه‌ای از دیسک‌ها به‌صورت زنجیره‌ای به هم متصل می‌شوند و موجب افزایش کارایی و دسترسی‌پذیری به داده‌ها و همچنین تحمل خطاپذیری و بازیابی داده‌های ذخیره شده می‌شود.

image001

ویژگی های بهترین هاست برای وردپرس

در حدود نیمی از سایت های موجود در سطح دنیا از سایت ساز وردپرس استفاده می کنند و همین موضوع موجب می شود که شرکتهای هاستینگ توجه بیشتری به این سایت ساز داشته باشند. با توجه به اینکه اکثر کاربران از وردپرس برای راه اندازی سایت خودشان بهره می برند تامین رضایت آنها می تواند باعث بالا رفتن سطح محبوبیت آن شرکت شود. بر همین اساس در طی سال های گذشته سرویس های هاست مخصوص وردپرس ارائه شده است که در می تواند بالاترین سطح کیفیت و کارایی را به همراه داشته باشد.

disable-root

غیر فعال کردن کاربر روت در لینوکس

این کاربر به تمامی دستورات و فایل ها در سیستم دسترسی خواندن، نوشتن و اجرائی دارد. از کاربر روت برای ساخت و تعریف کاربر جدید، نصب و پاک کردن پکیج نرم افزارها و کانفیگ سیستم عامل و نرم افزارها استفاده می شود.

linux-directory-size

میزان فضای اشغال شده توسط دایرکتوری ها

با استفاده از دستور du که مخفف disk usage می‌باشد می‌توان میزان فضای اشغال شده توسط دایرکتوری ها رو در لینوکس مشاهده کرد. در این آموزش به نحوه‌ی استفاده از دستور du می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

how-to-deny-access-to-website-using-htaccess

بلاک کردن آی پی از طریق .htaccess

بلاک کردن آی پی به این معنی می باشد که درخواست هایی که از یک آی پی مشخص که در کانفیگ شبکه مسدود شده است به شبکه ارسال می‌شود ریجکت یا رد می‌شود.

کاهش ایندکس

دلایل کاهش ایندکس وبسایت و راهکارهای مقابله با آن

چرا وبسایت‌ها دچار کاهش ایندکس می‌شوند و چه کاری باید درمورد آن انجام داد؟

مرغ مگس خوار

آشنایی با مرغ مگس‌خوار گوگل یا Hummingbird

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل یا Hummingbird، یکی از شیوه‌های منحصر به فرد جستجوی مطلب است که از سال ۲۰۱۳، موجب افزایش کیفیت جستجوهای کاربران در گوگل گردیده است.

anchor-text

انکر تکست و اهمیت آن در سئو سایت

انکرتکست (Anchor text) یا عنوان لینک و متن لینک، کاراکترهایی در یک متن است که قابلیت کلیک کردن را دارد و کاربران را به صفحه‌ای دیگر منتقل می‌کند.

باگ برنامه‌نویسی

نگاهی علمی به انوع باگ‌ها در صنعت برنامه‌نویسی

در این مقاله، نگاهی می‌اندازیم به ۴ نوع از باگ‌ها که نام خود را از دانشمندان معروف گرفته‌اند.