جهت عضویت در کانال تلگرام تکتاوب کلیک کنید

۵ نکته مهم سئو برای افزایش بازدید

برنامه ریزی یک سایت بدون سئو، همانند آن است بدون هدف به دور سر خود بچرخید و هیچ کاری انجام ندهید. این 5 مرحله ای که در زیر به توضیحات پیرامون آن می پردازیم به منظور بهبود رنکینگ موتورهای جستجوگر و افزایش ترافیک سایت می باشد.

کلمات کلیدی پر تقاضا

بسیاری از افراد حرفه ای در زمینه سئو نسبت به اجرایی کردن ایده هایشان عجول و بی صبر هستند. این امر باعث می شود که همواره به اصلاح خدمات سئوی خود مشغول باشند، که این مسئله باعث هدر رفتن زمان و کاهش ترافیک سایت خواهد شد.

تحقیق پیرامون کلمات کلیدی برای داشتن سئوی مناسب تر، به صبر و هم چنین محاسبات هوشمندانه ای نیاز دارد. علاوه بر همه این موارد، شما باید از بهترین ابزار ممکن برای انجام تحقیقات پیرامون کلمات کلیدی استفاده کنید تا به یک سئوی مناسب دسترسی پیدا کنید.

به عنوان مثال می توانید از Google Keyword Tool، Google Insight و Google Suggestion استفاده کنید. با استفاده از Google Keyword Tool می توانید تعداد جستجوهای کلمات کلیدی را در طول یک ماه بدست آورید.

محتوای بهینه سازی شده

نوشتن محتوای سایت بر اساس سئو، بهترین مؤلفه در صفحات زنده اینترنتی می باشد. هم کرولرهای موتورهای جستجوگر و هم انسانها به خواندن محتوای اصلی و مؤثر سایت ها که پر از اطلاعات مفید است، علاقه دارند. به همین دلیل باید از تکنیک های سئوی مربوط به نوشتن محتوای سایت استفاده موثرتری به عمل بیاید.

تعادل بین کلمات کلیدی و محتوای سایت از ویژگی های بهینه سازی هوشمندانه سایت است. کلمات کلیدی باید 2 تا 5 در صد از کل محتوای سایت را در بر بگیرد.

1- از 2 یا 3 کلمه کلیدی در کل مطلب استفاده کنید.

2- مطلب را با مهمترین کلمه کلیدی آغاز و با همان پایان دهید.

بهینه سازی صفحات وب

کرولر های یک موتور جستجوگر فقط HTML های صفحات وب را می خواند، پس صفحات وب باید به طور مناسب بهینه سازی شده باشد تا بتواند کرولرها را به ناحیه صحیح و مطالب مناسب سایت هدایت کند. برای این کار، کلمات کلیدی را در عنوان و شرح مطالب قرار دهید و در قسمت کلمات کلیدی از دامنه کلمات بیشتری استفاده کنید. فراموش نکنید که از H1، H2، H3، …..، H6 استفاده کنید و در آنها از کلمات کلیدی استفاده کنید.

نوشتن مقاله ها

برای افزایش ترافیک وب سایت، در رابطه با محصولات و خدمات وب سایت خود مقاله و مطالب مطبوعاتی بنویسید؛ و آنها را در سایت های اصلی و مرجع مقالات و مطالب مطبوعاتی به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که در مقاله، لینک متنی سایت را قرار دهید تا خوانندگان مقاله به وب سایت شما هدایت شوند و از آن دیدن کنند. که این امر باعث افزایش رنکینگ طبیعی سایت می شود. اگر شما برای صفحات داخلی وب سایت، لینک های متنی قرار بدهید، همان صفحات داخلی سایت توسط موتورهای جست و جو شناخته خواهند شد. این امر باعث افزایش حضور وب سایت شما در موتورهای جست و جو خواهد شد.

بوک مارک های اجتماعی

حضور فعال شما در بوک مارک های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید به تمامی وب سایتهای مرجع و عمده سوشیال بوک مارکینگ مثل فیس بوک، Dig، Delicious و … ملحق شوید. مقاله های خودتان را بوک مارک کنید. دوستانتان را پیدا کنید و بوک مارکهایتان را به اشتراک بگذارید.

سایت های سوشیال بوک مارکینگ به خوبی بهینه سازی شده اند و در نتایج موتورهای جستجو نیز نمایش داده می شوند.

با استفاده از نکات سئو گفته شده در بالا در کار سئوی روزانه خود میتوانید تغییرات نتایج را به خوبی احساس کنید.

ارسال نظر