تکتاوب

v1

دیزل ژنراتور سایلنت چیست؟

دیزل ژنراتور، دستگاهی است که تولید برق می کند و در مواقع مورد نیاز در اختیار مجموعه قرار می دهد. از دیزل ژنراتور در انواع پروژه ها، صنایع مختلف، آتش نشانی ها، بیمارستان ها و غیره، استفاده می شود و وجود آن در صورت قطع شدن برق، بسیار ضروری می باشد. این دستگاه در انواع […]

دیزل ژنراتور، دستگاهی است که تولید برق می کند و در مواقع مورد نیاز در اختیار مجموعه قرار می دهد. از دیزل ژنراتور در انواع پروژه ها، صنایع مختلف، آتش نشانی ها، بیمارستان ها و غیره، استفاده می شود و وجود آن در صورت قطع شدن برق، بسیار ضروری می باشد. این دستگاه در انواع مختلفی ساخته می شود که یکی از آن ها، دیزل ژنراتور سایلنت می باشد. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با عنوان دیزل ژنراتور سایلنت چیست، آشنا کنیم. برای دریافت اطلاعات بیش تر تا پایان مقاله همراه ما باشید.

دیزل ژنراتور سایلنت چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، دیزل ژنراتور انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها دیژل ژنراتور سایلنت است و به آن دیزل ساینلنت هم گفته می شود. از دیزل ژنراتور سایلنت در مراکز مهم بسیاری استفاده می شود مانند بیمارستان ها و مراکز درمانی. دیزل ژنراتورهای عادی، معمولا سر و صدای زیادی دارند و از آن ها در جاهایی استفاده می شود که آلودگی صوتی زیاد است اما دیزل ژنراتور سایلنت به دلیل اینکه صدای کم تری نسبت به ژنراتورهای عادی دارند از آن ها در مراکزی مانند بیمارستان استفاده می شود.

برای کاهش بیش تر صدای دیزل ژنراتورها، از کانوپی استفاده می کنند که در ادامه مقاله بیش تر به آن می پردازیم.

نقش کانوپی در دیزل ژنراتور سایلنت چیست؟

وظیفه کانوپی در دیزل ژنراتور:

  • حفاظت در برابر تابش نور خورشید
  • جلوگیری از نفوذ آب برف و باران به درون دستگاه
  • جلوگیری از افزایش دمای دیزل ژنراتور به خصوص در مناطق گرمسیر
  • محافظت از افراد کنار دستگاه
  • کاهش آلودگی صوتی دستگاه

مهم ترین و اصلی ترین دلیل به وجود آمدن کانوپی، کاهش آلودگی صوتی دیزل ژنراتور می باشد. این کانوپی ها بر اساس عملکرد، قدرت و ابعاد آن ها، به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

انواع کانوپی سایلنت:

کانوپی ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. توکیب کانوپی و دستگاه دیزل ژنراتور که به آن دیزل ژنراتور سایلنت می گویند به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

  • کانوپی ثابت دیزل ژنراتور سایلنت:

کانوپی های ثابت همان گونه که از نام آن ها مشخص است، به صورت ثابت و در جای معینی، بر روی زمین نصب شده است و دستگاه ژنراتور درون آن قرار می گیرد. اندازه این مدل کانوپی، با توجه به ابعاد و اندازه کانوپی، در زمان کوپله ژنراتور، طراحی می شود.

  • کانوپی سیار:

از کانوپی سیار، برای آن دسته از ژنراتورهایی استفاده می شود که نیاز به جا به جایی دارند.

انواع دیزل ژنراتور، برق تولید می کنند و در مواقع نیاز در اختیار مجموعه قرار می دهند. یکی از ددستگاه های مورد نیاز در مراکز درمانی، بیمارستان ها، صنایع مختلف و غیره، می باشد.

تعمیر و نگه داری ژنراتور سایلنت:

دستگاه دیزل ژنراتور سایلنت، ممکن است در اثر کارکرد زیاد دچار اختلالاتی شود و یا با گذشت زمان استهلاک پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. در این صورت توصیه می شود، تعمیر دیزل ژنراتور سایلنت را به تکنسین های ماهر و با تجربه در این زمینه بسپارید. در هنگام ساخت دیزل ژنراتور سایلنت، سازندگان این دستگاه، روش های نگه داری و تعمیر دسنتگاه مورد نظر را در قالب دفترچه ای می نویسند و یکی از بهترین راه های تعمیر و نگه داری دیزل ژنراتور سایلنت، پیروی از نکات دفترچه می باشد.

سرویس ژنراتور سایلنت و نگه داری اصولی آن، باعث افزایش طول عمر مفید این دستگاه می شود و باعث می شود که دستگاه شما در نیاز به تعمیرات کوتاه مدت نداشته باشد. سرویس انواع دیزل ژنراتور با توجه به اهمیت زیاد این دستگاه در تولید برق، اهمیت زیادی دارد. توحه داشته باشید در بیش تر مواردی که دیزل ژنرتورنیاز به تعمیر پیدا می کند، به دلیل عدم سرویس و نگه داری دستگاه، می باشد.

 

 

اجاره دیزل ژنراتور سایلنت:

در سال های اخیر به دلیل به وجود آمدن صنایع مختلف، کارخانه های پتروشیمی، نیروگاه ها، پروژه های ساختمانی و غیره، و نیاز به برق در این مجموعه ها، اجاره دیزل ژنراتور سایلنت توسط مراکز اجاره دهنده ژنراتور برق، افزایش یافته است. در برخی از پروژه های ساختمانی به دلیل محدود بودن زمان اجرای پردژه مورد نظر، اقدام به اجاره دیزل ژنراتور سایلنت، می کنند.

عوامل موثر بر قیمت اجاره دیزل ژنراتور سایلنت:

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت اجاره دیزل ژنراتور سایلنت، تاثیر گذار هستند، از جمله:

  • مدت زمان اجاره دستگاه: هر چه مدت زمان اجاره دستگاه ژنراتور بیش تر باشد، اجاره ماهیانه آن کم تر خواهد بود. مثلا اجاره ماهیانه یک دستگاه ژنراتور مدت ۱۰ ماه کم تر اجاره ماهیانه همان دستگاه برای ۲ ماه می باشد.
  • مدت زمان کارکرد روزانه دستگاه دیزل ژنراتور: هر چه کارکرد روزانه دستگاه ژنراتور بیش تر باشد، باعث استهلاک بیش تر دستگاه می شود و اجاره ماهیانه نیز افزایش می یابد. مدت زمان توصیه شده برای استفاده از ژنراتورهای اضطراری یک الی دو ساعت است و این زمان برای دیزل ژنراتور دایم کار، هشت تا بیست چهار ساعت، می باشد.
  • بالا بودن احاره دیزل ژنراتور سایلنت نسبت به سایر ژنراتورهای معمولی

شرکت توان گستر:

همان طور که می دانید، برق یکی از انرژی های بسیار مهم در همه زمینه های تولیدی، ساخت و ساز و مراکز درمانی و بیمارستان ها، می باشد. در سال های اخیر به دلیل قطعی برق، این دستگاه اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده اسک. مثلا وجود این دستگاه در بیمارستان می تواند ضامن سلامتی بسیاری از بیماران باشد زیرا برخی از بیماران هستند که  زنده ماندن آن ها کاملا وابسته به برق می باشد و در صورت قطعی برق ممکن است جان آن ها به خطر بیفتد. شرکت توان گستر، با تولید انواع دیزل ژنراتورها، توانسته است مشکل قطعی برق را بر طرف کند. این شرکت همواره با تیم مجرب و سخت کوشی دارد بهترین و با کیفیت ترین ژنراتورها را تولید می کند و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

افراد به منظور اجاره دیزل ژنراتور و ژنراتور سایلنت می توانند به سایت اینترنتی ما به آدرس (http://www.tavangostar.com) مراجعه و جهت ثبت سفارش خود اقدام نمایند.